Siirry sisältöön

Ruokakeskon halpakauppaketju Cassa aloittaa toimintansa helmikuussa.Ensimmäisenä Cassa avaa ovensa Anjalankoskella, Haukiputaalla,Jämsänkoskella ja Ylivieskassa. Myöhemmin keväällä Cassa avataan Kotkassa,Mäntässä, Vantaalla, Viitasaarella ja Virroilla. Cassat avataankauppapaikoille, joissa Ruokakeskolla on aikasemmin ollut toimintaa, kertooCassa Oy:n toimitusjohtaja MIKA RAUTIAINEN.

Cassan toiminta-ajatuksena on tarjota kuluttajille tuotteita pysyvästihalvimpaan hintaan. Halpa hintataso on saavutettu yhteishankintojen,tehokkaan tavarantoimitusketjun ja yksinkertaisen myymäläkonseptin avulla.Palvelutiskejä ei Cassoista löydy. Myymälöiden henkilöstö on karsittuminimiin.

Tuotevalikoima koostuu pääasiallisesti Euro Shopper -tuotteista sekätuoretuotteista, joiden toimittajina ovat suomalaiset toimittajat.Tuotevalikoimassa on muun muassa tuoretta leipää, maitotuotteita, lihaa,hedelmiä ja vihanneksia. Tiiviiseen valikoimaan on valittu suomalaisteneniten käyttämiä tuotteita.

Mainos – sisältö jatkuu alla

Puutarhatietoa koko vuodeksi!

Pihakalenteri on nyt ennakkomyynnissä. Ennakkohinta 21 € 16.11. saakka.

Pihakalenterin seurassa pääset mukavalle matkalle uuteen puutarhavuoteen. 
Pihakalenterin sisältö kootaan alan asiantuntijoiden voimin. Kierreselkä auttaa löytämään kalenterista aina oikean kohdan.

Mainos päättyy

Kommentoi artikkelia

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *